Truhlička

        Dne 27. 8. 1994 duchovní Mistria Tilliennina přednášela na zápraží svého domu. Hovořila o nepřipoutanosti... A v rámci toho požádala svého nejbližšího Žáka, což byl Tatrawadarsi, aby přinesl šperky z Její truhličky co je v Její ložnici.

        Tatrawadarsi na žádost své Mistrii přijal klíček k truhličce, došel do Její ložnice, avšak nepodařilo se mu truhličku odemknout. Zkoušel to tak patnáctkrát a málem klíček zlomil v zámku...

        Takže to vzdal, vrátil se k Mistrie a řekl: "Mistrio, promiň, ale nešlo to odemknout...". Ona pravila: "Nepoužívej slovo ALE - ve vlastním zájmu, ... kolikrát jsi to zkoušel?". A Tatrawadarsi Jí víceméně ZALHAL: "Alespoň stokrát!", vyhrknul. A Ona na to reagovala rozkazem. "Jestli jsi to opravdu zkoušel tak mockrát... tak to opravdu nemá smysl... vyhoď truhličku i s klíčkem tady do kanálu před domem." Ticho... šok..., avšak místo pokory... z Tatrawadarsiho promluvila pýcha a hněv... pomyslel si:
***Tak já to najust zkusím celkem stokrát určitě to nepůjde a pak to vyhodím. Tobě před očima a přede všemi a chci Tě vidět co na to budeš říkat pak...***

        Vrátil se tedy do ložnice Mistrii a dál zkoušel odemknout truhličku s Jejími šperky.. tak za 300 000 Kč! Zkoušel to ještě 79 krát... a pořád nic. To už bylo celkem 94krát... Avšak při 80. pokusu si všimnul, že víčko truhličky je na miniaturních pantech... přišroubovaných. Najít malý šroubováček ve skvěle vybaveném domě Mistrii a odšroubovat pantíčky bylo dílem pár minut... Tatrawadarsi odklopil víko, které drželo na visacím zámku místo na pantech... - ty byly odšroubovány.

        Vyndal všechny šperky - měl jich plné dlaně a donesl je Mistrie. Ona se zeptala: "A kolikrát jsi to zkoušel tentokrát?". Tatrawadarsi už řekl pravdu: "Osmdesátkrát, Mistrio... až tehdy jsem si všimnul, že to může jít úplně jinak...". Mistria Tilliennina na to pravila: "Vidíš, a to ještě 5 pokusů zbývalo!". Tatrawadarsi se s pokorou hluboce poklonil své duchovní Mistrie *už mne jenom překvapuje, že mne to nepřekvapuje..., že musela celou dobu vědět kolikrát jsem to opravdu zkoušel a vůbec...*, pomyslel si. Vnímal, že dostal mnohem důležitější lekci než ostatní... důležitější než o nepřipoutanosti... a nejspíš jednu z nejdůležitějších lekcí vůbec.