8. 4. 2004
Adršpach

              Pamatuji si, že jsem se procházel lesem s přáteli... postupně jsme potkávali skupinky lidí se zájmem o duchovno a magické systémy. Les mi připadal čím dál více povědomý, prošli jsme skalními městy, pak kolem Adršpašského písáku, potkávajíce stále další skupinky lidí, až jsme došli na mítinku - vlastně tenisové hřiště - před lesní Boudou (mezi Teplicemi a Adršpachem). Bylo jaro. Tu a tam bylo vidět poslední zbytky sněhu, z něhož lze dobře stavět hráze na potoce. Hladina potoka na mnoha místech odrážela Sluneční paprsky na skálu a vytvářela tak čárově vlnové efekty, kterým říkáme "kino". :)

              To nás tam již bylo skoro 40 lidiček. Zcela jasně si pamatuji, že tam byly nemalé skupinky přátel kolem: Idril, Adhila, Liltarha, Šamana, Shaktivíry, Fénix a Galadriel. Nechyběli ani: Darek, Katcher, Vševěd, Panky, Death Vicious, druidka Jíťa, Hanička(labuť), Nexinka, Marta, Peter, Tygří máma a Knedlík. A samozřejmě zde byly mé dvě milované Žákyně, které jsem potkal mezi prvními. Bylo tam hodně lidí z táborů GJM a hráli jsme občas i nějakou tu táborovou hru... pak se stalo něco, co nikdo z nás nečekal.

              Objevila se Mistria Tilliennina ! Všichni užasli. Když svým překrásným slavičím hláskem procítěně zarecitovala elfský pozdrav, opět jsme všichni užasli. Až jsme se vzpamatovali, pohledy jsme asi dost jasně sdělovali, že Mistriu prosíme, ať nás učí svým zázračným stylem základy jógy nebo cokoli vnímá, že potřebujeme k rozvoji a svobodě...
Na mítince se objevily takové ty lesní dřevěné lavičky v řadách. Vypadalo to tam náhle jako škola v přírodě. :)

              Mistria stručně a dokonale vysvětlila základy jógy, pak Principy a magickou koncentraci. Mezitím Hanička rozdávala spoustu balených pyramidek z čokolády. Byly poměrně velké a velmi, velmi mňam. :) Jeden nový žák (student z GJM) sedící v poslední řadě hrozně rušil a měl velmi hloupé narážky i otázky. Při třetí Mistrie došla trpělivost. Podívala se na něj strašlivým pohledem dračice a nějakou schopností jej paralyzovala. Vzápětí byla opět zcela klidná a jemně pokračovala ve výkladu jakoby se nic nestalo. :) Žák za 4 minuty rozmrznul a už byl hodný. Všichni nadšeně poslouchali a psali si poznámky. Na závěr měla Mistria svou oblíbenou půlhodinovou přednášku na téma Soustředění. Potom jsme pod jejím vedením meditovali. A na konec (kdo chtěli) trénovali magickou koncentraci, klasicky na sirkách. :)

              Soustředil jsem se na sirku za sebou a pak na to, že tam neni. Vicious (Venca) z toho měl legraci, jak se snažim ji nechat zmizet a řekl si, že ji vezme a schová. Tak i učinil. Když jsem se otočil, zaradoval jsem se že zmizela. Řekl jsem si: "Tak a teď ji přičaruju zpátky." - sirka se Vencovi vyškubla, přelétla zpět na špalek a vztyčila se na místě, kam patřila. :) Panky to spozoroval a zasmál se: "Muhehe ! :O Dobrý kouzlo, Holy. To nejde ošálit, jak vidíš, Venco."

              Dále se žáci bavili zapalováním sirek koncentrací ;) ... přetlačováním sirky telekinezí po lavičce a levitací sirek. Nejnadanější pak létali nad lesy. Když se jedné mé Žákyni podařilo odlepit od země, tak jsem se (asi samou radostí) probudil, čímž setkání pro mě skončilo. :)

sadhasin yogale Sanate, ayur dev